DZIŚ I JUTRO DZIEŁA INTRONIZACJI

Ogólnopolskie spotkanie – konferencja czcicieli Chrystusa Króla

Centrum Miłosierdzia Bożego, Kraków – Łagiewniki 18.11.2017

Patronat: Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych

 

Prośba

do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzeja Dudy

 

na ręce Pani Minister Anny Surówki – Pasek

reprezentującej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na spotkaniu – konferencji czcicieli Chrystusa Króla w Krakowie – Łagiewnikach

 

  

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

 

            Pragniemy wyrazić Panu Prezydentowi naszą ogromną wdzięczność za Pańskie uczestnictwo w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który był proklamowany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 19.11.2016r. w Krakowie – Łagiewnikach. Obecność najwyższego reprezentanta Rzeczypospolitej Polskiej miała zasadnicze znaczenie dla tego Aktu.

Dziękujemy też za obecność przedstawicielki Pańskiej Kancelarii Pani Minister Anny Surówki – Pasek na naszym spotkaniu – konferencji czcicieli Chrystusa Króla w Krakowie – Łagiewnikach, 18.11.2017r.  

             Podejmujemy szereg działań, które w naszym rozumieniu są bezpośrednią konsekwencją przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny. W tym kontekście i w kontekście otworzonej przez Pana Prezydenta debaty o niezbędnych zmianach Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, gorąco prosimy Pana Prezydenta o rozważenie następujących działań, które nam jawią się jako nad wyraz pożądane:

  • Prosimy o rozważenie umieszczenia w preambule Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapisu o przyjęciu Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.
  • Prosimy o rozważenie przywrócenia godła Rzeczypospolitej Polskiej z 1919 r., jako zawierającego pełną symbolikę Polski katolickiej i suwerennej.

Jesteśmy otwarci na dialog w tych ważnych sprawach zarówno z kancelarią Pana Prezydenta, jak i z Panem Prezydentem osobiście.  

            Łączymy wyrazy naszego ogromnego szacunku i sympatii, wsparte modlitwą do Maryi Królowej Polski i Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana.

W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

          Uczestnicy Ogólnopolskiego spotkania – konferencji czcicieli Chrystusa Króla zebrani w pierwszą rocznicę  Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, 18 listopada 2017 roku.

 

 

 

 

Adres do korespondencji: prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga, ul. Koło Białuchy 2,

31-235 Kraków, tel. kom. 609 051 410, tel. (012) 647-22-92 dom, tel. (012) 628-35-70  praca, e-mail: LIWPK@interia.pl.