Jeżeli Pan Jezus jest przez nas umiłowany i uznany jako Król naszego polskiego narodu, to pozwólmy Panu Jezusowi określić datę na to wydarzenie – powiedział ksiądz profesor Tadeusz Guz podczas sobotniej konferencji intronizacyjnej, zorganizowanej w Warszawie przez chicagowskie Radio Chrystusa Króla oraz środowisko naszych rodaków zza oceanu.

 

„Jaką drogą do Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski? Tradycyjna Liturgia jako zbroja w walce o Intronizację” – to główne hasło konferencji, w której zaplanowany został udział między innymi księdza arcybiskupa Jana Pawła Lengi, księdza Tomasza Jochemczyka, a także Grzegorza Brauna, dr. Stanisława Krajskiego i posła Roberta Winnickiego.

 

Ksiądz profesor Tadeusz Guz swoje wystąpienie poświęcił darom Ducha Świętego, uzdalniającym poszczególnych wiernych oraz katolicką zbiorowość do postępowania w zgodzie z wolą naszego Stwórcy. Jak zwrócił uwagę, Pan Bóg dopasował je w sposób doskonały do struktury bytowej naszego człowieczeństwa, czyli rozumu, pamięci, wolnej woli, sfery emocjonalnej, cielesności. Natchnienia Ducha Świętego mają doprowadzić nas do pełni istnienia w szczęśliwej wieczności.

Read more: http://www.pch24.pl/ksiadz-profesor-guz-o-intronizacji-chrystusa-krola–video-,66902,i.html?fbclid=IwAR32yD57morHRZQAcwhdpq_JsuICp2LP0xGdv7gNhNNRpEmFCp01510j5GU#ixzz5iSOM87c9