[TYLKO U NAS] Prof. A. Flaga o Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski: To było historyczne wydarzenie. Nie wiem, czy Polacy zdają sobie sprawę z jego wielkiej rangi

Prof. A. Flaga o Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski: To było historyczne wydarzenie. Nie wiem, czy Polacy zdają sobie sprawę z jego wielkiej rangi.

Pragniemy, aby Kongres Jezusa Chrystusa Króla był wydarzeniem religijnym, który znacząco przyczyni się do odnowy moralnej naszego narodu i rozwoju kultu Jezusa Chrystusa Króla – powiedział prof. Andrzej Flaga, przewodniczący zarządu Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

19 listopada 2016 roku miała miejsce Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski. O znaczeniu tego wydarzenia sprzed 5 lat opowiedział prof. Andrzej Flaga.

– To było historyczne wydarzenie. Nie wiem, czy Polacy zdają sobie sprawę z jego wielkiej rangi – wyjaśnił.

Z okazji zbliżającej się 5. rocznicy oraz 25-lecia działalności zrzeszeń intronizacyjnych Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla przygotowało specjalne uroczystości.

– We wrześniu zorganizowaliśmy dzień skupienia modlitewnego czcicieli Jezusa Chrystusa Króla w Ustroniu-Zawodziu, przy kościele pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Najważniejszym punktem tych obchodów było poświęcenie Monumentu Aktu Intronizacyjnego, zawierającego Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, wypisany na siedmiu kamiennych tablicach – wskazał gość audycji.

Ponadto członkowie Dzieła co roku gromadzą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by uczcić to wydarzenie.

– Obchodzimy tam kolejne rocznice, w ramach których organizowane są sympozja, nauki i nabożeństwa (…). W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze dwa ważne wydarzenia. Jedne to rekolekcje, które właśnie dobiegły końca. Ich zadaniem było przygotowanie uczestników do Ogólnopolskiego Kongresu Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem „W diecezjach i parafiach Króluj nam, Chryste – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego”. Pragniemy, aby Kongres Jezusa Chrystusa Króla był wydarzeniem religijnym, który znacząco przyczyni się do odnowy moralnej naszego narodu i rozwoju kultu Jezusa Chrystusa Króla – poinformował prof. Andrzej Flaga.

Cała rozmowa z prof. Andrzejem Flagą dostępna jest [tutaj].