20.11.2022 r – ULICAMI WARSZAWY PRZESZEDŁ ORSZAK JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA
W niedzielę obchodziliśmy szóstą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z tej okazji ulicami Warszawy przeszedł Orszak Jezusa Chrystusa Króla.
Uroczystość to także szósta rocznica proklamowania przez Episkopat Polski Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla. Z tej okazji wierni ponowili ten Akt.
Z archikatedry wyruszył Orszak Jezusa Chrystusa Króla. Wiernym biorącym udział w Orszaku towarzyszyły relikwie świętych.

– To przekazanie władzy dokonało się w sposób niezwykły, po ludzku mówiąc, bo Pan na krzyżu te władzę otrzymuje. Królowie ziemscy najczęściej otrzymują ją w okolicznościach bardzo spektakularnych – mówił w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Ks. bp Stanisław Jamrozek, przewodniczący zespołu KEP do spraw ruchów intronizacyjnych.

Uroczystość to także szósta rocznica proklamowania przez Episkopat Polski Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla.  Z tej okazji wierni ponowili ten Akt.

Z archikatedry wyruszył Orszak Jezusa Chrystusa Króla. Wiernym biorącym udział w Orszaku towarzyszyły relikwie wielu świętych.

– Wierzymy, że jeżeli Chrystus zapanuje w naszych sercach, naszych duszach, naszych domach, w naszej Ojczyźnie, to Polska będzie wielka – mówił mężczyzna biorący udział w wydarzeniu.

Po kilku godzinach drogi pątnicy dotarli do bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze. Tam Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Romuald Kamiński.

-To jest powiedziałbym pierwsza refleksja, którą dzisiaj trzeba poczynić, jak wielkim jest w oczach Bożych człowiek. Jak wielką godność posiadający, kiedy Bóg mówi – w tobie odzwierciedlam samego siebie. Nazywam cię dzieckiem swoim umiłowanym – podkreślił ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata powinna przypominać i uzmysławiać wszystkim wierzącym, że to Chrystus jest Panem dziejów, On je zapoczątkował, prowadzi i zakończy w Dniu Ostatecznym.

i

PAP/Mateusz Marek

Warszawa, 20.11.2022. Orszak Chrystusa Króla w Warszawie