Kraków, 30.11.2016 r.

J.Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz

Metropolita Archidiecezji Krakowskiej

 

J.E. ks. abp. Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski       

 

J.E. ks. abp. Wojciech Polak 

Prymas Polski

 

 

 

Wielce Czcigodni Eminencjo i Ekscelencje,

 

            W imieniu Zespołu Przedstawicieli Ruchów, Grup i Wspólnot Intronizacyjnych – współpracującego z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych – oraz w imieniu Rady Ruchu Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”, pragniemy wyrazić naszą ogromną radość i wdzięczność, że w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, w dniu 19.11.2016 r., miała miejsca Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla w Polsce.

          Serdecznie dziękujemy za obecność i uświetnienie tego historycznego wydarzenia przez tak liczną reprezentację Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce.

Mamy świadomość tego, że Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie kończy, ale jest początkiem dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla w Polsce i Narodzie Polskim. Z ufnością oczekujemy na to, aby po tak historycznym wydarzeniu rozpoczął się wielki proces odnowy moralnej Narodu Polskiego, któremu przewodzić będą Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce oraz Pan Prezydent i Rządzący Polską.

Przed nami ogromna praca formacyjna. Chcielibyśmy uczestniczyć w tej pracy w łączności z władzami duchownymi i świeckimi Kościoła i Państwa Polskiego.

          Wszystkich Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce polecamy w naszych modlitwach Trójjedynemu Bogu przez Matkę Bożą Pośredniczkę łask wszelkich. Życzymy dużo sił i zdrowia, światła i darów Ducha Świętego oraz opieki Maryi Królowej Polski i Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana, w pracy dla dobra Kościoła i Ojczyzny.

 

Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!

       

Podpisy według załączonej listy

 

 

P.S. Kopie listu otrzymują wszyscy Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce