W Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste!” Patronat nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, 19 listopada 2016 roku. To historyczne wydarzenie – podkreślił przewodniczący zarządu Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Chrystusa, prof. Andrzej Flaga.

– Jest ono porównywalne z Chrztem Polski.

Akt intronizacyjny to nie deklaracja polityczna, a akt wiary. Jest dobrowolnym zobowiązaniem podjętym przez władzę duchową i świecką oraz naród polski do przestrzegania przykazań w życiu indywidualnym, społecznym i państwowym – mówił prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga.

Delegat KEP ds. ruchów intronizacyjnych, ks. bp Stanisław Jamrozek, oznajmił podczas otwarcia kongresu, że kiedy Chrystus króluje i jest dla nas najważniejszy, wtedy zmienia się nasza rzeczywistość.

– Kongres Chrystusa Króla ma służyć temu, aby ukazać ideę królowania Chrystusa Pana. Przede wszystkim skupimy się na Jego królowaniu w naszych parafiach i diecezjach. Tam są ludzie, więc im więcej podda się pod Jego panowanie, królowanie, tym świat stanie się lepszy – powiedział ks. bp Stanisław Jamrozek.

Wiele zależy od tego, czy pozwolimy, aby Chrystus królował w naszych sercach – zwrócił uwagę ks. kard. Kazimierz Nycz.

– Nie możemy naszej wiary traktować jako coś, co dopiero będzie, ale coś, co jest i już oddziałuje w naszym życiu. Nasza religijność, świadectwo mają być nie magicznym świadectwem, ale rzeczywistą próbą podjęcia przemiany tego świata – podsumował metropolita warszawski.

Uczestnicy kongresy modlili się dziś podczas uroczystej Eucharystii w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Kongres potrwa do niedzieli. Zwieńczy go Orszak Chrystusa Króla prowadzący z Bazyliki św. Krzyża do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia.

TV Trwam News/JG

 

https://krolujnamchryste.pl/wp-admin/post-new.php