Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla w Warszawie

 

Już dziś w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste!”. Jest to realizacją Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wydarzenie patronatem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i prezydenta Andrzeja Dudy 19 listopada 2016 roku.

– Upływa 5 lat od wiekopomnego aktu, jakim była proklamacja tzw. aktu intronizacyjnego. W ramach Kongresu chcemy (…) konkretnie zastanowić się, co możemy zrobić, aby w obecnej strukturze duszpasterskiej, jakimi są diecezje i parafie, bardziej wyakcentować fundamentalną prawdę naszej wiary, że Jezus Chrystus jest Królem – przypomina ks. prof. Marek Chmielewski z KUL.

Kongres rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00 i potrwa do niedzieli. Obrady będą miały miejsce w Warszawie w Domu Technika NOT.

– Oprócz obrad kongresowych, w których weźmie udział 25 znakomitych prelegentów, przewidziana jest adoracja Eucharystyczna w pierwszy piątek miesiąca czy koncert, ale kulminacją każdego dnia będą Msze św. sprawowane przez księży biskupów, m.in. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego – mówi ks. prof. Marek Chmielewski.

Kulminacyjnym wydarzeniem wieńczącym Kongres będzie orszak Chrystusa Króla, prowadzący z Bazyliki Świętego Krzyża do Archikatedry św. Jana Chrzciciela.

– Zapraszamy 7 listopada na godz. 12.00 do Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Stamtąd wyruszy orszak Chrystusa Króla. Pójdziemy Krakowskim Przedmieściem do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Po drodze będą cztery stacje z przemówieniami. Zachęcamy do uczestnictwa. Będzie to manifestacja wiary – zachęca Agnieszka Bialik, rzecznik Ogólnopolskiego Kongresu Jezusa Chrystusa Króla.

O godzinie 13.30 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia wieńcząca Kongres pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Patronat nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Więcej informacji dot. Ogólnopolskiego Kongresu Jezusa Chrystusa Króla można znaleźć [tutaj].

 

TV Trwam News