Orszak Chrystusa Króla w Warszawie:
 1. Potwierdziliśmy, że Mszę św. w Archikatedrze Warszawskiej odprawi ks. bp Stanisław Jamrozek.
 2. Ksiądz Biskup Stanisław poprowadzi nas również podczas całego Orszaku z Archikatedry św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, czyli symbolicznie jednocząc obie diecezje warszawskie.
 3. Otrzymaliśmy informacje od ks. Edmunda Modzelewskiego – Proboszcza Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, że po Orszaku o godzinie 16.00 będzie przewodniczył Mszy św. ks. bp Romuald Kamiński.
 4. Szczegóły techniczne dotyczące przygotowań i sekwencji działań w Bazylice przy Kawęczyńskiej zostały potwierdzone na spotkaniu z ks. Proboszczem.
 5. Otrzymaliśmy pisemne potwierdzenie z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dotyczące uzgodnienia trasy Orszaku.
 6. Adam Głodek jest po spotkaniu z ks. Bogdanem Bartołdem – Proboszczem archikatedry warszawskiej i tutaj również mamy pełną współpracę.
 7. Plakat na Warszawę dołączam. Mamy do dyspozycji (p. Agnieszka Bialik) wersję do modyfikacji graficznej, tak by można było przygotować wersję na Kraków. Potrzebuję pilnie potwierdzenia szczegółów programu.
 8. Koordynatorzy wspólnot męskich otrzymali prośbę o zaproszenie do udziału i realizacji poszczególnych zadań podczas Orszaku, mężczyzn z poszczególnych organizacji. Potrzebujemy około 200 osób.
 9. Jesteśmy gotowi do obróbki transmisji on-line z dowolnej liczby miejsc, w której będą odbywały się Orszaki. Na tą chwilę mamy potwierdzoną Warszawę i Kraków…. W Krakowie jest operator, a w Warszawie poszukujemy operatorów.
 10. Artur Jasiński skompletował na tą chwilę blisko 100 relikwii. Litania do świętych i błogosławionych zostanie odmówiona podczas przejścia z Archikatedry przez Stare Miasto w Warszawie do miejsca przeprowadzenia ponowienia Aktu Intronizacji pod Kolumną Zygmunta na pl. Zamkowym.
 11. Mamy organistę w Warszawie i istnieje duża szansa, że będzie nam towarzyszył męski chorał w języku łacińskim.
 12. Do najpilniejszych – najważniejszych zadań należą:
 • Uruchomienie modlitwy: start nowenny, Msze Święte (może 9 Mszy równo z nowenną?), codziennie post o chlebie i wodzie (sztafeta), Różaniec Święty w intencji „Dobrego przygotowania, bezpiecznego przeprowadzenia i dobrych owoców Orszaku Chrystusa Króla w dniu 20 listopada 2022 r.” 
 • Komunikat do mediów.
 • Promocja wydarzenia w przestrzeni publicznej, przede wszystkim przez środowiska i wspólnoty do których mamy dostęp, również ich kanały on-line.
 • Ułożenie programu modlitewnego dla Orszaku w Warszawie. Na tą chwilę zakładam, że mamy potwierdzone takie elementy jak: Litania Świętych, Akt Intronizacyjny, Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego (potrzebujemy przygotować rozważania w kontekście Uroczystości Chrystusa Króla), jeszcze w drodze Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz w Bazylice przed Najświętszym Sakramentem: Litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz Akt osobistego Zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. (załączam plan godzinowy wraz ze wskazaniem zakładanego czasu na poszczególnych odcinkach).
 • Znalezienie osób, które sfilmują całość. Nie mówię tu o operatorach urządzeń transmitujących w postaci smartfonów, które będą dokonywały transmisji on-line. Potrzebujemy osobnych kamer w miarę profesjonalnych, żeby zarejestrować tzw. surówkę, a następnie wykonać z niej materiały promocyjne. Także osób, które wykonają porządne zdjęcia fotograficzne i mam na myśli wszystkie lokalizacje, w których zostanie zrealizowany Orszak.
 • Szukamy telewizji, które zechcą transmitować wydarzenia również w układzie on-line. W chwili obecnej mamy potwierdzoną Misericordia TV i czekamy na decyzję EWTN. Przed nami rozmowy z TV Trwam oraz PCH24, Salve Net i innymi jeśli wystarczy czasu i sił.